Edukacja jest brakującym ogniwem Crypto, mówi dyrektor generalny Grayscale


Po wczorajszym przekazaniu 1 miliona dolarów do CoinCenter niedawno mianowany dyrektor generalny Grayscale powiedział, że edukacja jest ważnym, ale brakującym elementem branży kryptograficznej.

Globalne organy regulacyjne zawsze oznaczały kryptowaluty, zwłaszcza bitcoiny, jako narzędzie do nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy i finansowanie przestępstw.

Nawet niedawno potwierdzona sekretarz skarbu USA Janet Yellen wyraziła ostatnio obawy w tej samej sprawie. Eksperci tacy jak prezes EBC Christine Lagarde i Kevin O’Leary z Shark Tank również wezwali do ujednolicenia globalnych ram regulacyjnych dla prawidłowego działania bitcoina .

Wraz z rosnącą presją regulacyjną na branżę kryptowalut, Michael Sonnenshein, dyrektor generalny wiodącego zarządzającego aktywami kryptowalut Grayscale Investments, uważa, że ​​edukacja jest największym brakującym ogniwem kryptowalut.

Bitcoin to najgorsza metoda przestępczości

W wywiadzie dla Bloomberga Sonnenshein zauważył, że ludzie, którzy rozumieją, jak działają kryptowaluty, wiedzą, że bitcoin jest „prawdopodobnie najgorszym mechanizmem” ułatwiającym działania przestępcze, ponieważ każda transakcja BTC pozostawia „cyfrowe okruchy”, które mogą być gromadzone i analizowane przez władze.

Jeśli organy regulacyjne nie rozumieją kryptowalut i technologii blockchain, trudno byłoby im wdrożyć rozsądne zasady, które będą promować rozwój branży. Dlatego wspieranie organizacji takich jak CoinCenter jest niezbędne dla sektora, powiedział Sonnenshein.

CoinCenter jest wiodącą organizacją non-profit zajmującą się kwestiami regulacyjnymi związanymi z kryptowalutami. Centrum pomaga kształcić organy regulacyjne, jednocześnie opowiadając się za jasnymi podejściami regulacyjnymi dla branży kryptograficznej.

Jego misja „zapewni, że decydenci, organy regulacyjne, kimkolwiek by nie są, kiedy przed ich biurkami przechodzi ustawodawstwo, że nie zamierzają go tylko masować, ponieważ nie są tego świadomi ani nie przyspieszają. ale raczej może naprawdę mieć przemyślany pogląd na ten temat ”, powiedział Sonnenshein.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, Grayscale, podążając śladami giełdy Kraken, przekazała 1 milion dolarów CoinCenter z obietnicą dopasowania każdej innej darowizny do 1 miliona dolarów do lutego 2021 roku. większe dobro przemysłu.

Weryfikowalna rzadkość Bitcoina

Kilka raportów potwierdziło, że instytucje gromadzą aktywa kryptograficzne, a sama Skala Szarości odnotowuje napływ ponad 3 miliardów dolarów w Bitcoinach w czwartym kwartale 2020 roku.

Zapytany o to, co inwestorzy instytucjonalni widzą w Bitcoin, Sonnenshein wyjaśnił, że wielu inwestorów przyciąga aktywa kryptograficzne z powodu ich weryfikowalnej rzadkości. Będzie nadal przyciągać inwestorów, ponieważ w najbliższym czasie nie zniknie, powiedział.

„To prawdziwe zestawienie. Posiadanie zasobu, którego można zweryfikować, a coś takiego jak fiat, który pozornie jest rozwadniany. Tak ważny atrybut dla wielu inwestorów, którzy oceniają klasę aktywów ”- dodał prezes.

Bill Miller évoque d’autres raisons d’être optimiste sur Bitcoin